Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

środa, 10 kwietnia 2013

Doskonały dzień - Richard Paul Evans


Richard Paul Evans
Doskonały dzień
Wydawnictwo Sonia Draga
Ilość stron: 304
Wrzesień 2011
ISBN: 978-83-7508-413-9
wydanie kieszonkoweRichard Paul Evans jest dla mnie fenomenalnym pisarzem. Po raz kolejny jestem urzeczona jego kolejną książką. Wspaniałe w jego pisarstwie jest to, że w niby banalnych opowiadaniach o zupełnie zwykłych ludziach porusza tak trudne tematy, jak cierpienie, samotność, sukces, wybory życiowej drogi, decyzje niby banalne, a rzutujące na całe dotychczasowe i przyszłe życie.
„Doskonały dzień” opowiada historię Roberta Harlana, człowieka marzącego o karierze pisarza, a na co dzień zajmującego się sprzedażą reklam w jednej z lokalnych stacji radiowych. Robert jest szczęśliwym mężem i ojcem małej Carson. Pewnego dnia, spodziewając się awansu, zostaje zwolniony z pracy. Jest załamany. Z pomocą przychodzi mu jego żona, która nakłania go do napisania powieści i zrealizowania swoich marzeń. Robert zabiera się do pracy, pisze piękną powieść opartą na prawdziwych wydarzeniach z życia swojej żony. Po wielu trudach udaje się ją wydać i niespodziewanie staje się ona bestsellerem. Nagle świat Roberta staje na głowie. Nasz bohater daje się wciągnąć w wir wielkiego artystycznego świata. Wszystko ulega przewartościowaniu.
„Doskonały dzień” to doskonała lektura, kolejna lekcja dla każdego, cudownie spisana, ze wspaniałym przesłaniem. Dla mnie super!
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...