Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

piątek, 20 stycznia 2017

Pracownia dobrych myśli - Magdalena Witkiewicz


Magdalena Witkiewicz
Pracownia dobrych myśli
Wydawnictwo: Filia
Ilość stron: 312
Październik 2016
ISBN: 978-83-8075-161-3
Oprawa:miękka

Jest pewne Miasteczko, w Miasteczku ulica Przytulna, przy której stoi trzypiętrowa kamienica. Brzmi, jak bajka? Dalej jest jeszcze ciekawiej! Mieszkają w niej niezwykłe osoby. Osiemdziesięcioletnia pani Wiesia, mieszka na samej górze, prowadzi stały monitoring domu, głównie przez okno, a także troszczy się o sąsiada, starszego pana Zbyszka, który mieszka tuż za ścianą. Zbyszek również troszczy się o sąsiadkę, donosi świeże bułeczki i dba o prasę, którą Wiesia namiętnie czyta. Piętro niżej mieszka młoda wdowa z córeczką, cichutka i bardzo smutna, próbuje na nowo poskładać swoje życie, a cały jej świat kręci się obecnie wokół córeczki. Obok zamieszkuje młoda dziennikarka Giga, która swoją radością życia zaraża wszystkich wokoło. Niedawno się wprowadziła i zaczęła pracę w lokalnej telewizji. Jeszcze niżej mieszka Grażyna, ekscentryczna malarka, ale jedyne czego pragnie, to aby jej jedyny syn Florian, który zajmuje mieszkanie obok, był szczęśliwy i znalazł wreszcie swoje miejsce na ziemi. Florian zaś pragnie szczęścia dla swojej mamy, jest bardzo wrażliwym młodym mężczyzną, marzy o pracowni florystycznej. Na parterze znajduje się spory lokal, należący do Grażyny, który od wielu lat wynajmowany był różnym firmom, ale każda bardzo szybko plajtowała. Któregoś dnia Florian postanawia stworzyć w nim miejsce do pracy dla swojej niezwykłej mamy, a część frontową zaadoptować na kwiaciarnię. Urządzanie lokalu w niezwykły sposób zbliża do siebie wszystkich mieszkańców całej kamienicy, którzy powolutku zaczynają tworzyć niezwykłą rodzinę.
"Pracownia dobrych myśli" to zabawna i pełna ciepła opowieść o zwykłych ludziach, którzy siłą swoich pragnień i zaangażowaniu potrafią tworzyć niezwykłe przyjaźnie i więzi. Powieść czyta się fenomenalnie, czytelnik wpada w świat wykreowany przez autorkę i jest mu w nim tak dobrze, że wcale nie chce wracać do rzeczywistości. Powieść otula, jak mięciutki kocyk, każda osoba z kamienicy przy ulicy Przytulnej, jest wyjątkowa i ubogaca czytelnika swoją historią, a każda historia jest inna i niesamowita.
Cudowna książka, napawająca optymizmem i wiarą w ludzi, w istnienie sąsiedzkich przyjaźni i dobroci, która dawana z serca innym zawsze się pomnaża.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...