Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

sobota, 5 września 2015

Miłość przychodzi z deszczem - Mila Rudnik


Mila Rudnik
Miłość przychodzi z deszczem
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilość stron: 280
Lipiec 2015
ISBN: 978-83-8069-036-2
Oprawa: miękka

Powieść niewątpliwie oryginalna w swojej treści. Opowiada historię dwóch braci, bliźniaków, Marka i Marcina. Są bardzo ze sobą zżyci i nierozłączni. Marcin jest już szczęśliwym mężem, Marek jeszcze nie. Pewnego dnia Marcin prosi Marka o przysługę, jest to dość nietypowa prośba. Zgoda na jej spełnienie zmienia całe dotychczasowe życie Marka, który w konsekwencji nie potrafi poradzić sobie z zaistniałą sytuacją. Wyjeżdża z rodzinnego miasta i w Gdańsku, z dala od rodziny, zaczyna nowe życie. Niestety nie można na zawsze odciąć się od najbliższych. Pewnego dnia przyjeżdża do rodziców w odwiedziny, ale to co zastaje w domu jest dla niego ogromnym szokiem. Musi poważnie porozmawiać z bratem i podjąć decyzję, która wiele w ich życiu może zmienić. Niestety los jest szybszy i sam odmienia życie Marka i Marcina.
Powieść bardzo nietypowa, chociażby ze względu na bardzo oryginalny pomysł całej fabuły. Bohaterowie świetnie przedstawieni, budowa powieści również nietypowa, bowiem na zmianę przeplata się teraźniejszość z przeszłością. Powieść intryguje, mimo, że wiedziałam i podejrzewałam jak się skończy, czytałam dalej. Zakończenie dla mnie odrobinę niepełne i takie "niedopisane", no ale może takie było zamierzenie autorki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...