Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

niedziela, 20 marca 2016

Awaria małżeńska - Natasza Socha, Magdalena Witkiewicz


Natasza Socha
Magdalena Witkiewicz
Awaria małżeńska
Wydawnictwo: Filia
Ilość stron: 376
Styczeń 2016
ISBN: 978-83-8075-065-4
Oprawa: miękka

Zabawna powiastka z serii "dobrze mu tak!!!". Dwie kobietki, typowe matki - Polki, zabiegane, zapracowane, zatroskane, wszystko same, bo tak najlepiej i nie oszukujmy się, najszybciej, pewnego dnia ulegają wypadkowi. Trafiają do tego samego szpitala, do jednej sali, obie połamane i zagipsowane, jedna oddolnie, druga odgórnie. Można by rzec, że coś okropnego, ich biedne dzieci pozbawione zostały fachowej opieki, bo przecież opieka ojca, który sam jak największe dziecko, nie zda się na wiele. Niestety ojcowie muszą podjąć nie lada wyzwanie, opiekę nad własnymi dziećmi, ogarnąć pracę, dom, dzieci i wszystkie niespodziewane rzeczy, które okrutnie się mnożą. Zaczyna się prawdziwy poligon.
Powieść przyjemna, chociaż wiele tekstów mam wrażanie, że już gdzieś mi przebrzmiały, np "mężczyzna nie choruje, on walczy o życie", ale i tak książkę czytałam z niezwykłym rozbawieniem.
Pani Socha i Witkiewicz nieźle się dobrały, jednak wolę je osobno. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...