Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

sobota, 13 sierpnia 2016

Szeptucha - Katarzyna Berenika Miszczuk


Katarzyna Berenika Miszczuk
Szeptucha 
Cykl: Kwiat paproci (Tom 1)
Wydawnictwo: W.A.B.
Ilość stron: 416
Luty 2016
ISBN: 978-83-280-2662-9
Oprawa:miękka

Jeśli ktoś ma ochotę na powieść z lekkim humorkiem, pełną baśniowych stworzeń i niespotykanych przygód, to "Szeptucha" będzie w sama raz. Główną bohaterką jest Gosia, właśnie skończyła medycynę i pozostał jej jedynie roczny staż u szeptuchy. Zdziwienie? Mamy XXI wiek, Polska jest wspaniałym królestwem rządzonym cały czas przez Piastów i co najfajniejsze, nasz kraj cały czas jest pogański, bowiem Mieszko I wcale się nie ochrzcił. Mimo postępu technicznego i wszechobecnej nowoczesności, nasz naród dalej wierzy w słowiańskie bóstwa, a szeptucha i kapłani (wróżowie) są na porządku dziennym i są bardzo poważani w społeczeństwie. Gosia jest niewierząca, wierzy tylko w naukę, jednak staż, który rozpoczyna u szeptuchy otwiera jej oczy na wiele spraw. Celebrowanie pogańskich świąt staje się dla niej nie lada wyzwaniem i przygodą. Spotyka się oko w oko wąpierzami, rusałkami, topielcami, a z bogami zawiera niezłe umowy.
Powieść dowcipna, okraszona całą gamą słowiańskich bóstw, dziwnych stworzeń, zabobonów i obrzędów, jest bardzo udaną odskocznią od otaczającej rzeczywistości. Czyta się szybko, a cała historia wciąga niemiłosiernie, czasami męczy nieodpowiedni szyk zdania, ale może to tylko moje wrażenie. Niestety historia Gosi wcale się nie kończy wraz z ostatnią stroną, a na kolejny tom trzeba poczekać. Okropność! (to czekanie oczywiście:)

1 komentarz:

  1. A ja mam zamiar przeczytać Druga szansa i Pustułka mnie oczarowały. :)

    Zapraszam do siebie na konkurs! ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...