Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

poniedziałek, 26 września 2016

Opowieść niewiernej - Magdalena Witkiewicz


Magdalena Witkiewicz
Opowieść niewiernej
Wydawnictwo: Filia
Ilość stron: 250
Lipiec 2016
ISBN: 978-83-807-5130-9
Oprawa:miękka

Ewa i Maciek, młodzi, zakochani, on adorujący, ona marząca, spotkania, wyjazdy, plany na wspólną przyszłość. On pewnego dnia daje jej pierścionek, ale się pyta czy musi klękać, no bo po co, przecież wiadomo o co chodzi. Cóż robi Ewa? Ależ oczywiście, że Maciek nie musi klękać i tak się cieszy i tak wiadomo, że przecież prosi ją o rękę. Marzenia może wsadzić sobie w przysłowiowe buty, i właśnie tak robi. Zamiast zareagować na czerwoną lampkę, która pewnie zapaliła się gdzieś z tyłu głowy, że to chyba nie powinno tak wyglądać, Ewa, jak taka kukiełka, zgadza się na wszystko. Ślub kościelny? Po co tyle zamieszania! Goście i wesele? Po co tyle wydatków! Biała suknia? przecież to takie niepraktyczne! Ewa zgadza się na: po cichu, cywilny, bez gości, bez weselnego przyjęcia, on wprowadza się do niej, jego mieszkanie się wynajmie, on pracuje, ona dba o: jego, dom, pracę, wszystko. Durna dziewczyna? Chyba nie, po prostu zakochana, marzy o domku, dzieciach, chwilach radości, wspólnych wakacjach. Niestety wszystko co wspólne to już chyba z jej kontraktowym mężem po prostu było. Ewy życie zaczyna przypominać życie robota, wstaje, robi śniadanie, autobusem zmierza do pracy, po pracy siaty z zakupami, obiad z trzech dań (bo mąż lubi desery) sprzątanie, pranie, prasowanie, kolacja, i niestety to wszystko. Maciek wstaje, je, wyjeżdża do pracy swoim samochodem, wraca, je obiad, ogląda telewizję, idzie spać. Ich "związek" to jakaś chora instytucja, ona w jego oczach jest nic nie warta, a ona? Ona go kocha i cały czas wierzy, że on się zmieni.
Ewa, mężatka, młoda, ładna, samotna. Ona niewierna?
Świetna powieść o relacjach w rodzinie, bo historia nie skupia się tylko na Ewie i Maćku, o decyzjach, które pochopnie podjęte dają katastrofalne skutki, o marzeniach, z których nie powinno się rezygnować, i również o przyjaźni, która potrafi podźwignąć i dać "kopa" ku lepszej przyszłości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...