Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

poniedziałek, 13 marca 2017

Kolejny rozdział - Agata Kołakowska


Agata Kołakowska
Kolejny rozdział
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilość stron: 392
Luty 2017
ISBN: 978-83-8097-069-4
Oprawa:miękka

Bardzo cenię sobie twórczość Agaty Kołakowskiej, jej powieści zawsze są świetnie przemyślane, a bohaterowie, przeżywając swoje perypetie, w pewnym sensie uczą czytelnika wielu rzeczy.
"Kolejny rozdział" to powieść z leciuteńkim dreszczykiem. Poznajemy Kalinę Milewską, bardzo popularną autorkę thrillerów oraz Maćka Tarskiego, redaktora jednego z lepszych wydawnictw. Kalina przeżywa lekki zastój swojej twórczości, Maciek naciska na terminy, chce wydać kolejną jej książkę, a tu weny jak nie ma tak nie ma. Pakuje małą walizeczkę i wyjeżdża do małego pensjonatu na odludziu. Po paru dniach wraca z naładowanymi akumulatorami i zaczętą od nowa powieścią. Maciek cały czas pogania ją telefonami, jednak nie wiele może wskórać. Pewnego dnia otrzymuje maila od niejakiego XYZ, w załączniku jest pierwszy rozdział powieści, który niesamowicie odzwierciedla jego życie. Pierwsze podejrzenie tego "głupiego żartu" pada na najbliższych współpracowników Maćka oraz jego najlepszą autorkę, czyli Kalinę. Jednak kolejny rozdział wplątuje również jej osobę do nietuzinkowej intrygi w rozwijającej się powieści. Kolejne rozdziały wywołują istną panikę i Maciek wraz z Kaliną zaczynają swoistego rodzaju śledztwo, kim jest tajemniczy XYZ i skąd wie tyle o ich życiu, i przede wszystkim dlaczego wybrał ich na głównych bohaterów.
Powieść fajnie napisana, kameralna, zakończenie zaskakujące, bohaterowie wypatroszeni, a czytelnik spija wszystko co najlepsze. Uczmy się na cudzych błędach, popłaczmy nad smutkiem innych, dostrzegajmy ludzi obok nas i doceniajmy to, co mamy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...