Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

piątek, 22 marca 2013

Telefon od anioła - Guillaume MussoGuillaume Musso
Telefon od anioła 
Wydawnictwo: Albatros
Ilość stron: 416
Wrzesień 2012

ISBN: 978-83-7659-839-0
Oprawa: miękka

"Niektórym ludziom pisane jest się spotkać.
Niezależnie od tego, gdzie się znajdują czy dokąd się wybierają, któregoś dnia na siebie wpadną". Claudie Gallay (cytat z rozdz. I)


Madeline i Jonathan to główni bohaterowie książki, ludzie z zupełnie różnych światów. Ona - kiedyś policjantka, obecnie kwiaciarka z Paryża. On - kiedyś genialny szef kuchni, teraz skromny restaurator z San Francisco. Niespodziewane spotkanie w Nowym Jorku odmienia całe ich dotychczasowe życie. Biegnąc do wolnego stolika w barze na lotnisku wpadają na siebie i przez przypadek zamieniają się telefonami.
Książka ta jednak, to nie banalny romansik, ale niezła opowieść z niezłym kryminałem w fabule. Wszystko zaczyna się od zwykłej ludzkiej ciekawości, bo nasi bohaterowie nieźle pogrzebią w nie swoich telefonach. Nie można im mieć tego za złe, bo któż nie jest ciekawski, a poza tym dzięki temu poznajemy przeszłość Madeline i Jonathana.
"Telefon od anioła" czyta się wspaniale, jak się zacznie to trudno się oderwać. Wartka akcja, zaskakujące zwroty akcji i wspaniałe cytaty zamieszczane na początku każdego rozdziału to wszystko składa się na bardzo przyzwoitą lekturę. Gorąco polecam.

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...