Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

czwartek, 12 września 2013

Pensjonat wśród róż - Debbie Macomber


Debbie Macomber
Pensjonat wśród róż
Wydawnictwo Literackie
Ilość stron: 392
Marzec 2013
ISBN:978-83-08-05076-7
Oprawa: miękka

"W nocy śnił mi się Paul.
Nigdy nie opuszcza moich myśli, jednak do tej pory nie odwiedzał mnie w snach. Właściwie nigdy nie odszedł na dobre, zawsze bowiem przed zamknięciem oczu wyobrażam sobie, że leżę w jego ramionach. Kiedy zasypiam, udaję, że kładę głowę na jego barku. Niestety nigdy już nie zaznam bliskości mojego męża, w każdym razie nie w tym życiu". ("Pensjonat wśród róż" Debbie Macomber)
 Jo Marie Rose nie może pogodzić się ze śmiercią swojego męża Paula, który zginął w Afganistanie. Nie potrafi kontynuować życia w samotności i w miejscu, które do tej pory było tak bardzo szczęśliwe. Rezygnuje w z intratnej posady, sprzedaje dom i przenosi się na prowincję. Kupuje mały pensjonat i pragnie stworzyć w nim miejsce ukojenia, nie tylko dla siebie, ale również gości, którzy ma nadzieję, że się pojawią.
Właśnie tam, w tym malutkim pensjonacie Jo Marie czuje, że mąż zawsze przy niej jest, że czuwa i nie pozostawił jej samej sobie. Ludzie, którzy do niej przybywają, równiej doznają ukojenia, a okoliczni mieszkańcy przyjmują ją do swojej społeczności z ogromną życzliwością.
Książka jest wspaniała i niezwykle wciągająca, mimo iż opisuje nam zaledwie kilka dni z życia naszej bohaterki i gości jej pensjonatu. Warto po nią sięgnąć.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...