Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

wtorek, 10 czerwca 2014

Zamek z piasku - Magdalena Witkiewicz


Magdalena Witkiewicz
Zamek z piasku
Wydawnictwo: FILIA
Ilość stron: 286
Październik 2013
ISBN: 978-83-63622-30-5
Oprawa: miękka

Weronika i Marek to dobre, zgrane małżeństwo, mają wykształcenie, niezłą pracę, ładne mieszkanie, ale do pełni szczęścia brakuje im tylko własnego małego dziecka. Wiele starań i ciągłe rozczarowania powodują, że powoli zaczynają oddalać się od siebie. W ich małżeństwo wkradają się podejrzenia, niedomówienia i Kuba, mężczyzna, którego Weronika poznaje zupełnie przypadkiem na plaży, kiedy samotnie odreagowuje kolejną bezsensowną kłótnię z mężem. Kuba staje się dla niej powiernikiem, piszą do siebie maile, on od lat jest związany z kobietą, nie mają dzieci, mieszkają razem i są przykładnym "nieformalnym" małżeństwem. Weronika powoli angażuje się w nową znajomość, a kiedy jej mąż wyprowadza się z domu, rzuca się w płomienny romans. Kuba prowadzi podwójne życie, ale to Weronice zupełnie nie przeszkadza aż do chwili, kiedy zaczyna podejrzewać, że jest w ciąży. Kiedy mówi o tym Kubie spadają jej łuski z oczu. Ewentualne dziecko, to dla niego wielki problem, ale też i dla niej, kiedyś wyczekiwane, a teraz niechciane?
Weronika i Marek wracają do siebie, oczekują na adopcję, są szczęśliwi. Przeszli w swoim wspólnym życiu nie tylko burzę, ale ogromną nawałnicę. Przetrwali dzięki miłości.
Piękna książka o ludzkich uczuciach, pragnieniach i niedoskonałościach. Napisana bardzo lekkim językiem, wciąga od pierwszego zdania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...