Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

niedziela, 14 czerwca 2015

Szukaj mnie wśród lawendy. Zuzanna - Tom I - Agnieszka Lingas-Łoniewska


Agnieszka Lingas-Łoniewska
Szukaj mnie wśród lawendy
Zuzanna - Tom I
Wydawnictwo: Novae Res
Ilość stron: 232
Październik 2014
ISBN: 978-83-7942-234-0
Oprawa: miękka


Zuzanna, prawdziwa lwica farmaceutycznej korporacji, tylko praca i kolejne awanse, a dokoła pustka, brak czasu dla rodziny (siostry i rodzice) i bark ciśnienia na stworzenie własnej. Wszystko przez poczucie odrzucenia i ranę zadaną przez człowieka, którego pokochała, jako nastoletnia dziewczyna. To on był jej jedyną miłością, jedynym człowiekiem, dla którego mogła rzucić wszystko, ale stało się inaczej, przepadło, jego błąd, jej cierpienie, jej samotność. Zuzanna ma poukładane życie, nie ma w nim miejsca już dla nikogo, przynajmniej takie sprawia wrażenie. Wszystko się zmienia, kiedy Zosia, jej siostra bliźniaczka, namawia ją do wyjazdu do Chorwacji. Mieszka tam ich młodsza siostra - Gabrysia, która bardzo chce się z nimi spotkać. Jest ku temu niesamowita okazja, gdyż szwagier Zuzanny, mąż Zosi, organizuje integracyjny wyjazd do Chorwacji dla swoich pracowników, dziewczyny mogą się podpiąć do ekipy, a później odłączyć od grupy i zaplanować wypoczynek z Gabrysią. Po długich namowach obu sióstr Zuzka w końcu zgadza się na wyjazd, a na lotnisku okazuje się, że w wśród ekipy wycieczkowiczów jest jej miłość z dawnych lat.

"Szukaj mnie wśród lawendy" to troszkę nudnawa opowiastka o nagłych powrotach, dawnych miłostkach, wybaczaniach, itp. Doczytałam do końca, chociaż już w połowie wiedziałam jak się cała historyjka skończy. Początek wciągający, ale im dalej "w głąb" tym coraz bardziej zawiewa oczywistością i nudą. Czcionka świetna do czytania, a gabaryty książki idealne do torebki, rewelacyjna jako poczytajka w drodze do pracy komunikacją miejską. Trochę mało motywująca, aby sięgnąć po kolejne dwa tomy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...