Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

niedziela, 26 czerwca 2016

A między nami wspomnienia - Gabriela Gargaś


Gabriela Gargaś
A między nami wspomnienia
Wydawnictwo: Filia
Ilość stron: 424
Czerwiec 2016
ISBN: 978-83-8075-101-9
Oprawa: miękka


Zauroczenie, zakochanie, odrobina szaleństwa, trochę wymagań, parę nacisków, mały szantażyk, pojmowanie rozumowe i mniej rozumne, planowanie ... - nic z tych rzeczy. Powieść jest o zupełnie czymś innym, mimo, że wszystko powyższe znajdziemy na jej kartach, a początek wydaje się banalnie zwyczajny. To powieść o miłości, jedynej, niepowtarzalnej, takiej, która się nie zdarza (przynajmniej taka opinia najczęściej funkcjonuje). Zaczynamy od współczesności, od dwojga młodych ludzi, którzy coś próbują zbudować, ale nic z tych planów nie wychodzi, pozostaje tylko uroczy chłopczyk, który staje się całym światem głównej bohaterki. Pewnego dnia ten świat się jednak zawala. W konsekwencji poznajemy koleją historię i przenosimy w dawne czasy. Babcia głównej bohaterki opowiada swoje życie, cudowne dzieciństwo, szczęśliwy czas dorastania, ale również czas wojny, która wbrew wszystkiemu, przynosi miłość, taką jedyną, która zdarzyć się nie powinna.
Powieść niezwykła, bogata w treść, mądra. Trzeba mieć bardzo przenikliwy i selektywny umysł, aby skonstruować tak cudowną historię.

2 komentarze:

  1. Jestem na tak, mam nadzieję, że pojawi się w bibliotece. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Warto czekać, warto przeczytać:)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...