Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

sobota, 18 czerwca 2016

Bez Ciebie - Agata Przybyłek


Agata Przybyłek
Bez Ciebie
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Ilość stron: 330
Maj 2016
ISBN: 978-83-7976-437-2
Oprawa: miękka


W życiu podobno nie można mieć wszystkiego, ale w marzeniach i pragnieniach, szczególnie tych młodzieńczych, pełnych determinacji, czemu nie? Tak też myślała Katarzyna. Jako mała dziewczynka zaznała i miłości i straty i samotności, jako młoda kobieta pragnęła jedynie zmienić swoje życie na lepsze. Los wydawałoby się, że bardzo jej sprzyjał, studia, zagraniczny staż i romantyczne spotkanie z idealnym mężczyzną, to przecież szczyt marzeń. Niestety, Katarzyna wkopała się w złotą klatkę, w której rodzinne szczęście okazało się kompletnym bagnem. Była przez własnego męża bita, poniżana i zastraszana. Pełna lęku i cierpienia odnajduje jednak pomocną dłoń.
Powieść bardzo poruszająca, świetnie pokazuje mechanizm kobiety - ofiary, która ciągle i wciąż oskarża siebie i broni kata. Poznając smutne losy Katarzyny poznajemy jednocześnie innych bohaterów powieści, z których każdy odgrywa niebagatelną rolę w życiu głównej bohaterki, ale i sam ma niezły kapitał własnych przeżyć i doświadczeń.
Powieść czyta się fantastycznie, szybko, nie lekko, bo temat trudny, ale czcionka i interlinia sprzyja oczom. Zakończenie zwaliło mnie z nóg, dlaczego tak? Kończący powieść dramat może jednak okaże się uchyloną furtką do kontynuacji powieści? Zawsze warto żyć marzeniami:)

1 komentarz:

  1. Nie czytałam jeszcze niczego tej autorki, ale może skuszę się na tą książkę, bo wydaje się całkiem fajna :)

    Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
    Szelest stron - kilk!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...