Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

piątek, 10 lutego 2017

Dziecko last minute - Natasza Socha


Natasza Socha
Dziecko last minute
Wydawnictwo: Pascal
Ilość stron: 352
Wrzesień 2016
ISBN: 978-83-7642-765-2
Oprawa:miękka

Kto ma ochotę na przygodę z "Dzieckiem last minute" i być jak najbardziej na bieżąco w sprawach bohaterów, to powinien zacząć od "Hormonii", jest to bowiem pierwsza część tej niezwykłej rodzinnej komedii.
W "Dziecku last minute" na drugi plan schodzi starsza pani, która jest obecnie na etapie "nieodzywania się" do swojej niemądrej córki, a jak już, to w sposób wyjątkowo zgryźliwy. Okazuje się bowiem, że czterdziestosześcioletnia Kalina, ze swoich wymarzonych i wyjątkowo zwariowanych wakacji wraca w ciąży. Jest przerażona i szczęśliwa jednocześnie, ale najbardziej uskrzydloną osobą jest Kosma, towarzysz podróży z ogłoszenia, który ojcem będzie pierwszy raz, stara się więc jak może, aby jego szczęście, które aż z niego kipi, przelewało się na wszystkich wkoło. Sprzedaje swoją kawalerkę, wynajmuje większe mieszkanie, dba o Kalinę bardzo! Wszystko układa się dobrze póki była żona Kosmy nie wsadza swojego nosa w jego nowy związek, również "były" mąż Kaliny zaczyna zachowywać się jak przysłowiowy pies ogrodnika. I cała komedia zaczyna się od nowa, do tego dochodzi jeszcze rodzinna zagadka, bowiem Kalina w starym biurku odnajduje stare listy swojego ojca do nieznanej kobiety. Nasi bohaterowie pokonują niezliczone przeciwności, ale finalnie na świat przychodzi przecudnej urody Helena.
Podobnie jak część pierwsza, powieść utrzymana jest w bardzo humorystycznym tonie, czyta się bardzo sympatycznie, można się przy niej trochę zasapać, ale to już wynika chyba ze stylu, jakim operuje autorka. Powieść jest taka "energiczna" a komizm sytuacji, który następują po sobie bardzo szybko, nie pozwala na ani odrobinę wyciszenia i powagi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...