Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

sobota, 15 czerwca 2013

Szukając Noel - Richard Paul Evans

 
Richard Paul Evans
Szukając Noel
Wydawnictwo: Znak
Ilość stron: 296
Luty 2012
ISBN: 978-83-240-1684-6
Wydanie kieszonkowe

"Miłość jest jak róża: wszyscy skupiają się na jej kwiecie, ale to kolczasta łodyga utrzymuje ją przy życiu” ("Szukając Noel" Richard Paul Evans).
„Szukając Noel” to piękna powieść o szukaniu miejsca na ziemi i potwierdzenia, że nie jest się drzewem bez korzeni. Dwie siostry, smutne dzieciństwo, rodziny zastępcze, rozdzielenie, ból, żal, cierpienie, pozbawienie miłości, cóż gorszego może spotkać małe dzieci? A jednak wszystko można przeżyć i wyjść na dobrych ludzi.
Autor fantastycznie rysuje postać jednej z sióstr - Macy, która niestety wygrała ten gorszy los i nie zaznała ciepła od ludzi, wśród których przyszło jej żyć. Mimo bagna, które ją otaczało, nie zatraciła nadziei, że kiedyś jej życie się odmieni. Po wielu burzach i zawieruchach odnajduje bezpieczną przystań i osobę, która daje jej namiastkę bezpiecznego domu. Jej wielkim pragnieniem jest odnalezienie młodszej siostry.
„Zwykle, zanim życie wręczy nam swoje najwspanialsze prezenty, owija je starannie w największe przeciwności losu.” ("Szukając Noel" Richard Paul Evans)
Wszystko, cokolwiek spotyka nas w życiu, nie dzieje się przypadkiem, ma swój sens i cel, wszystkie przeciwności do czegoś prowadzą. Mimo cierpienia, które przewija się na kartach powieści, najważniejsza jest w niej miłość, która kruszy wszystkie mury.
Powieść krótka, prosta jednocześnie mądra, ciepła i po prostu wspaniała.

„Okazuj dobro wszystkim ludziom, bo nigdy nie wiesz, jaki krzyż przyszło im dźwigać ani jak bardzo potrzebują twojego wsparcia.” ("Szukając Noel" Richard Paul Evans)

1 komentarz:

  1. Lubię książki z morałem, ona taka jest. Wzrusza i dostarcza wiele nauki. Podobała mi się.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...