Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

wtorek, 4 czerwca 2013

Dotknąć nieba - Richard Paul Evans

Richard Paul Evans
Dotknąć nieba
Wydawnictwo: Znak literanova
Ilość stron: 272
Czerwiec 2012
ISBN: 978-83-240-1717-1
Oprawa miękka

"W życiu często jest tak, że najzwyklejsze decyzje mają najstraszniejsze konsekwencje” (z dziennika Alana Christoffersona).

Alan, człowiek sukcesu, ma wspaniałe życie, świetnie prosperującą firmę, kochaną i kochającą żonę. Pewnego dnia przytrafia się nieszczęście. Jago żona spada z konia i w konsekwencji po niedługim czasie umiera. Alan traci firmę, dom, wszystko.
Co w takiej sytuacji może zrobić zrozpaczony i zrujnowany człowiek? Nasz bohater ubiera wygodne buty, wrzuca parę ciuchów do plecaka i postanawia wyruszyć w drogę, przed siebie, jak najdalej, aby zapomnieć, ukoić ból, odnaleźć sens czegokolwiek.

„Życie to jest to, co nam się przytrafia, gdy planujemy coś innego. Od początku mojej wędrówki przekonuję się, jak prawdziwe są te słowa” (z dziennika Alana Christoffersona).

„Dotknąć nieba” to pierwsza część „Dzienników pisanych w drodze”. To wspaniała powieść, warta poświęcenia dla niej czasu. Wzrusza, buduje, umacnia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...