Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

czwartek, 4 lipca 2013

Papierowe marzenia - Richard Paul Evans


Richard Paul Evans
Papierowe marzenia
Wydawnictwo: Znak literanova 
Ilość stron: 304 
Listopad 2012 
ISBN: 978-83-240-2291-5
Oprawa: miękka 

"W kalendarzu wszystkie dni wyglądają tak samo, ale nie są jednakowo ważne” (z dziennika Luke'a Crispa).


Bohaterem powieści jest Luke, młody i bogaty chłopak, pracuje w świetnie prosperującej rodzinnej firmie, ma wspaniały dom i kochającego ojca, który namawia go do podjęcia studiów z zarządzania. Luke nie jest zachwycony perspektywą nauki, wyjazdu z domu i na początku trudno mu się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Pewnego dnia poznaje dziewczynę, później jej przyjaciół i od tego zaczyna się całe nieszczęście. Pod wpływem nieodpowiedniego towarzystwa priorytety naszego bohatera ulegają radykalnym zmianom. Luke wyrzeka się wszystkiego, co kiedyś miało dla niego jakiekolwiek znaczenie. Kiedy po czasie uświadamia sobie co robi, jest na dnie, sam, bez pieniędzy i rzekomych przyjaciół. Musi podźwignąć się z bagna, w które się wpakował. Na swojej drodze poznaje mężczyznę, który wyciąga do niego pomocną dłoń, choć sam nie ma zbyt wiele. Od tego zaczyna się powrót syna do domu.
Jak to bywa w książkach Evansa wszystko wraca na właściwe tory, syn marnotrawny powraca do ojca. Książka wspaniała, przepojona miłością i przebaczeniem. Taką literaturę lubię najbardziej.

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...