Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

wtorek, 20 sierpnia 2013

Stokrotki w śniegu - Richard Paul Evans


Richard Paul Evans
Stokrotki w śniegu
Wydawnictwo: Znak
Ilość stron: 288
Wrzesień 2011
ISBN: 978-83-240-1651-8
Oprawa: miękka


Głównym bohaterem powieści jest James Kier, bezwzględny i chciwy rekin rynku nieruchomości. Potrafi dbać tylko o siebie i swoje interesy, rodzina nic dla niego nie znaczy. Jak długo można żyć w tak skrajnym egoizmie? Niewątpliwie długo, ale nasz bohater dostaje nagle obuchem w głowę. Pewnego ranka czyta w lokalnej gazecie swój własny nekrolog. Informację o jego nagłej śmierci rozpowszechniają również media, a w Internecie aż huczy od komentarzy, które Jamesa przerażają. Poznaje prawdę o sobie, dowiaduje się, co tak naprawdę myślą o nim ludzie. Cios okrutny, ale staje się on trampoliną do zmiany, James postanawia się zmienić. Droga przed nim długa, a do zrobienia ma bardzo wiele.
Evans, jak zwykle mnie nie zawiódł. "Stokrotki w śniegu" przeczytałam z ogromną przyjemnością. Powieść bardzo wzruszająca i poruszająca, wspaniale ukazuje, co w życiu jest najważniejsze i co powinno liczyć się najbardziej. Polecam z całego serca i namawiam do zanurzenia się pomiędzy jej strony.
Zachęcam do komentarzy na temat książki...(książek)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...