Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

środa, 21 sierpnia 2013

Uratuj mnie - Guillaume Musso


Guillaume Musso
Uratuj mnie
Wydawnictwo: Albatros
Ilość stron: 368
Wrzesień 2012

ISBN: 978-83-7659-905-2
Oprawa: miękka

"Przez chwilę zapomina o wszystkich problemach i obawach. Ze zdziwieniem stwierdza, jak bardzo szacunek do siebie jest kruchy i zależny od spojrzenia ukochanej osoby. Jak kilka magicznych chwil może ubarwić całe lata poniżenia i byle jakiej egzystencji” ("Uratuj mnie" Guillaume Musso)

Sam, to młody i bardzo oddany swojej pracy lekarz, czas dzieli pomiędzy pracę i domową samotność. Juliette jest Francuzką, która przyjechała jakiś czas temu do Nowego Jorku marząc o wielkiej karierze aktorskiej, niestety skończyła jako kelnerka w barze. Czując się niespełniona i zdesperowana postanawia wyjechać do rodzinnego domu, do Francji. No i jak to bywa w dobrze zapowiadającej się opowieści, nasi bohaterowie niespodziewanie wpadają na siebie i powolutku iskrzy, i tak od iskierki do iskierki i pożar namiętności murowany. Sam i Juliette spędzają ze sobą cudowne chwile, jednak czas jej wyjazdu zbliża się nieubłaganie. Żegnają się na lotnisku, rozstania nadszedł kres. Baj, Baj … I nagle szok! samolot, którym odleciała Juliette rozbija się krótko po starcie… .
Juliette jednak nie ginie w katastrofie, zostaje aresztowana, a nasza historia miłosna nagle zmienia się w zupełnie inną bajkę. Pojawia się w niej tajemnicza policjantka i cała masa niezwykłych wydarzeń.

Książka szalenie zaskakująca, kryminalik w tle niesamowity, akcja świetna, napięcie trzyma niemal do ostatniego zdania, czyta się wspaniale!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...