Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

piątek, 24 stycznia 2014

Kameliowy ogród - Sarah Jio


Sarah Jio
Kameliowy ogród
Wydawnictwo: Znak
Między słowami
Ilość stron: 352
Wrzesień 2013
Wydanie kieszonkowe
ISBN: 978-83-240-2451-3Akcja powieści biegnie dwutorowo, współczesność przeplata się z latami czterdziestymi ubiegłego wieku. Poznajemy dwie młode kobiety, żyjące w dwóch epokach.
Dwudziestoletnia Flora mieszka w Nowym Jorku i pomaga rodzicom w prowadzeniu piekarni. Uwielbia kwiaty i marzy o pracy wśród pięknych roślin. Rodzinna piekarnia ma spore kłopoty finansowe, które zbiegają się z propozycją pracy złożoną Florze przez trochę dziwnego, ale bogatego typka. Dziewczyna ma wyruszyć w podróż do Anglii i w pewnym ogrodzie znaleźć bardzo starą i piękną odmianę kamelii, w zamian jej rodzice otrzymają pomoc finansową.
Addison jest architektem krajobrazu, kocha rośliny, wraz z ukochanym mężem mieszka w Nowym Jorku. Jago rodzice kupują w Anglii stary dom z przepięknym, ale niestety bardzo zaniedbanym ogrodem, Addison postanawia się jemu przyjrzeć. Dodatkową zachęto dla niej do wyjazdu jest dziwny typek, który ją nachodzi i szantażuje.
Stara posiadłość zachwyca Addison, ale czuje się w niej bardzo nieswojo. Dalej opowiadać nie będę, bo jaka frajda byłaby z czytania, a przeczytać niewątpliwie warto.
Książka utrzymana w konwencji lekkiego kryminału, takiego na moje nerwy, bardzo miło się czyta, akcja się nie przeciąga, wszystko biegnie jak po maśle, dodatkowy plus, to duża czcionka, mimo, że wydanie kieszonkowe. Bardzo fajne zakończenie. Polecam.

Okładka trochę zbyt "cukierkowo - harlekinowa".

1 komentarz:

  1. Raczej nie sięgnę, mam za dużo książek do przeczytania, a ta niespecjalnie mnie pociąga.
    (http://zapach-stron.blogspot.com/)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...