Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

środa, 1 stycznia 2014

Zimowe sny - Richard Paul Evans


Richard Paul Evans
Zimowe sny
Wydawnictwo: Znak literanova
Ilość stron: 288
Listopad 2013
ISBN: 978-83-240-2455-1


"Nieraz się zastanawiałem, jak to się dzieje, że nasze największe triumfy mają swój początek w chwilach naszej największej niedoli. Może tak musi być, ponieważ z natury jesteśmy niechętni zmianom w życiu i ruszamy się z miejsca dopiero w tedy, kiedy zrobi się ono zbyt gorące, byśmy dali radę dłużej w nim pozostać" (fragment z książki, str. 217)

Cóż można napisać o książkach Evansa, chyba tylko to, że są po prostu wspaniałe, nie dość, że przeżywamy losy bohatera, historia nas wciąga i wręcz pochłania, to jeszcze tyle mądrych słów spływa nam do serca, każdy wstęp do kolejnego rozdziały jest mądrością i nauką.
Czasami życie robi nam psikusy, rzuca nas tam, gdzie wcale nie chcemy, zwala nas z nóg, jesteśmy wściekli, złorzeczymy, a może po prostu podnosimy się, otrzepujemy siedzenie i ruszamy dalej, wydaje się nam wtedy, że kolejny raz zaczynamy od początku. W takiej sytuacji znalazł się Joseph, bohater powieści, musi opuścić rodzinną firmę, rodzinę i zacząć wszystko na nowo.

"Najcenniejsze nauczki, jakie dostajemy od życia, to często te, których najbardziej pragniemy uniknąć" (fragment z książki, str. 257)
Książkę czyta się wspaniale, świetne dialogi i tempo narracji rewelacyjne.

"życie można zrozumieć tylko wtedy, gdy się na nie patrzy wstecz, a żyć musimy do przodu" (fragment z książki, str. 258) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...