Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

sobota, 10 maja 2014

Teściową oddam od zaraz - Małgorzata J. Kursa


Małgorzata J. Kursa
Teściową oddam od zaraz
Wydawnictwo: Prozami
Ilość stron: 216
Październik 2011
ISBN: 978-83-932841-1-5
Oprawa: miękka
 
Książka niewielka, a treściwa niesamowicie. Tytułowa teściowa jest zaczynem powieści, ale jej pojawienie się nie jest bez znaczenia. Córka prawników, Ama, wszystko robi na przekór matce, no jakby można było inaczej! Pewnego dnia, zupełnie przypadkiem, poznaje Krzysztofa, prokuratora i do tego dobrego znajomego rodziców. Facet wpada jej w oko. Niestety dziej się nagle tyle niesamowitych rzeczy, że Ama  najpierw angażuje się w rozwikłanie morderstwa swojej ciotki, czym przyprawia prokuratorka o zawroty głowy, a potem zaczyna przeżywać, co tu zrobić, aby on nie myślał, że jej zależy. Pokrętnie, czyli typowo po babsku. We wszystkich poczynaniach wspiera ją przyjaciółka Iza, bardzo fajna i mądra dziewczyna, niestety z teściową u boku, taką co to zawsze chce dobrze, a wychodzi jak zwykle.
Powieść zwariowana, napisana bardzo lekkim i humorystycznym językiem, mimo trupów, które nam się ścielą, jest lekka, odprężająca i bardzo zabawna. Taki można powiedzieć lekki kryminalik na wesoło.

Warto książeczkę wziąć do ręki, zabawa murowana. Jak to kiedyś ktoś napisał "nie ważne o czym, ale za to jak!".

1 komentarz:

  1. O, pomimo iż ja swojej przyszłej teściowej pozbyć się nie chcę, ale powieść z chęcią bym przeczytała ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...