Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

poniedziałek, 9 lutego 2015

List - Richard Paul EvansRichard Paul Evans
List
Wydawnictwo: Znak 
Ilość stron: 320
Listopad 2014
ISBN: 978-83-240-2609-8
Oprawa: miękka


Wracamy do Salt Lake City, do lat trzydziestych XX wieku. Dlaczego wracamy? Ponieważ "List" to zupełnie niespodziewana kontynuacja "Zegarka z różowego złota". Cieszę się z tej powieści ogromnie, bo po przeczytaniu "Zegarka" byłam rozczarowana i zniesmaczona tak banalnym zakończeniem, snułam tylko domysły jak mogły potoczyć się dalsze losy MaryAnne i jej ukochanego męża Davida. "List" tę pustkę i wielką niewiadomą wspaniale wypełnia. David Parkin gra w książce pierwsze skrzypce. MaryAnne nie potrafi ukoić bólu po stracie córeczki, porzuca dom i wyjeżdża do Anglii, do swojego brata. David rozpacza, ale chce uszanować decyzję żony o odejściu, stara się ją zrozumieć. To w jego życiu kolejne porzucenie, wcześniej opuściła go matka, kiedy był małym chłopcem. Ból złamanego serca odnawia się, David postanawia więc odnaleźć matkę, musi rozpocząć proces uleczania z ran. Jednak przeciwności losu lubią stawać na jego drodze i David musi wracać niespodziewanie do domu, a poszukiwania nie zostają zakończone powodzeniem. Los jest bardzo przewrotny, zawsze jak coś daje, to i odbiera coś innego, David traci przyjaciela, ale wraca do niego ukochana MaryAnne. Życie szykuje dla nich jeszcze jedną niespodziankę.

Powieść pochłania całkowicie, nie można się od niej oderwać, czyta się wspaniale. Trochę smutna, ale cóż, nie wszystko może kończyć się happy endem.
Zegarek z różowego złota

1 komentarz:

  1. Nie znam autora, ale mam na półce jego jedną książkę, a dokładnie Zimowe sny:)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...