Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

środa, 4 lutego 2015

Wszystko, co minęło - Agata Kołakowska


Agata Kołakowska
Wszystko, co minęło
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilość stron: 400
Styczeń 2014
ISBN: 978-83-7839-677-2
Oprawa: miękka

Justyna zaczyna życie od nowa, jako czysta, niezapisana karta. Przeprowadza się do innego miasta, kupuje mieszkanie, zmienia pracę, numer telefonu, nie chce kontaktu z nikim ze "starego" życia, jednocześnie nie chce nawiązywać znajomości z ludźmi z nowego otoczenia. Wydaje się jej, że znalazła taki sposób na życie, w którym nikt jej już nie zrani. Zero przyjaźni, zero angażowania się w cokolwiek, żadnych kontaktów, ludzi traktować płytko, powierzchownie. Przez jakiś czas jej metoda postępowania wydaje się niezła, a ona sama nawet szczęśliwa, ale człowiek niestety jest zwierzęciem stadnym i uwikłania w sprawy innych przychodzą same i w dodatku zupełnie nieproszone. Pewnego dnia puka do niej również "stare" życie i Justyna chcąc nie chcąc musi zmierzyć się z demonami przeszłości.

Powieść rewelacyjna, przepełniona życiową mądrością i wnikliwą analizą psychiki bohaterów. Czyta się wspaniale, lekko, żadnego bajania i wodolejstwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...