Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

poniedziałek, 26 stycznia 2015

Przystań Julii - Katarzyna Michalak


Katarzyna Michalak
Przystań Julii
Wydawnictwo: Znak
Ilość stron: 304
Listopad 2014
ISBN: 978-83-240-2510-7
Oprawa: miękka

Bohaterki "Ogrodu Kamili" i "Zacisza Gosi" powracają. Śledzimy ich dalsze, burzliwe losy. Tytuł sugeruje, że główną bohaterką będzie Julia, żona bogatego magnata telewizyjnego, jednak nie do końca tak właśnie jest. Owszem, dowiadujemy się co przytrafiło się nieszczęsnej kobiecie, jednak prym wiedzie Kamila i jej ukochany. Julia, opuszczona przez męża i córkę, rozwiedziona i puszczona dosłownie z torbami, zaszywa się w niewielkim domku w Bieszczadach, z dala od ludzi, próbuje zacząć życie na nowo i powiązać koniec z końcem. Kamila natomiast prezentuje się w tej części nieciekawie, wyłazi z niej rozkapryszona, bogata dziewczynka, wiecznie zdziwiona i niezadowolona (niemalże słyszałam tupanie bucikami), za to Gosia zyskała moją sympatię, dzielnie znosi żałobę, oczekuje maleństwa i walczy z demonami. Bardzo się cieszę, że na koniec otrzymuje ogromną nagrodę od losu.

Powieść taka sobie, momentami drażniąca i niesmaczna (może niektórzy zajarzą o co biega), niewątpliwie czyta się bardzo szybko.
Ogród Kamili
Zacisze Gosi

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...