Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

poniedziałek, 12 stycznia 2015

Długie lato w Magnolii - Grażyna Jeromin-Gałuszka


Grażyna Jeromin-Gałuszka
Długie lato w Magnolii
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilość stron: 398
Maj 2014
ISBN: 978-83-7839-756-4
Oprawa: miękka

W przepięknym, malowniczym zakątku Bieszczad stoi sobie pewien pensjonat, niezbyt urzekający, ale ma niesamowitą atmosferę. Właścicielka, to kobieta jedyna w swoim rodzaju, szalona, krzykliwa i nieziemsko gotuje, a pozostała obsługa i stali goście, którzy po prostu "są", powoduje, że człowiek najchętniej by tam zamieszkał, jak nie na zawsze, to przynajmniej na takie tytułowe długie lato.
Głównych bohaterów znam z pierwszej części "Magnolii" i z wielką radością do nich powróciłam. Pani Czesia, Doris, Marlena, małoletnia Tuśka, wszystkie te postaci tworzą niesamowicie ciepły klimat tej powieści. W tej części do znanych bohaterów dołącza Maurycy Murawski, pisarz, który od nowa próbuje odnaleźć coś w swoim życiu. Pojawienie się jego osoby wkłada do powieści wątek sensacyjno - kryminalny, ale nic nachalnego i trzymającego w napięciu, po prostu powieść nabrała rumieńców.

"Magnolia" jest jak dobre młode wino, natomiast "Długie lato w Magnolii" to już trunek lekko zleżały, a wiadomo, wino im starsze tym lepsze. "Długie lato w Magnolii" to przyjemność czytania i rozkoszowania się klimatem tamtego miejsca, to także tęsknota za wspaniałymi ludźmi, którzy tam tworzą lokalna społeczność. Powieść wspaniała.

Magnolia (tom 1)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...