Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

czwartek, 12 marca 2015

Amerykańskie lato - Catrin Collier


Catrin Collier
Amerykańskie lato
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilość stron: 408
Maj 2012
ISBN: 978-83-7839-146-3
Oprawa: miękka

Piękna powieść, która przenosi nas do roku 1980 i 1968, z wojną w Wietnamie w tle. Inna niż pozostałe powieści Collier, może dlatego, że dzieje się w Ameryce, a bohaterami są młodzi i bardzo beztroscy ludzie? 
Penni i Kate są studentkami. W ramach wymiany dostają szansę na wakacyjny wyjazd do USA, wiadomo, dla nich to okazja, chcą załapać się do jakiejś pracy, trochę zarobić, a przede wszystkim dużo zwiedzać i poznać innych młodych ludzi. Podczas wyjazdu do Londynu, gdzie muszą odebrać wizy, przypadkowo trafiają na demonstrację przeciwko wojnie w Wietnamie, Penny poznaje Bobbiego, przystojnego Amerykanina. Kiedy dziewczyny po wielu perypetiach w końcu docierają na upragnione wakacje do USA ponownie spotykają tam Bobbiego oraz poznają jego przyrodniego brata Sandy'ego. Zaczynają się ich szalone wakacje. Miłość, słońce, plaża, niezła praca, nowi przyjaciele, wszystko cudowne i wspaniałe. Niestety, zdarza się nieszczęście, w jednej chwili zmienia się życie całej czwórki.

Powieść zaskakująca, zupełnie inna od wcześniejszych, które czytałam. Catrin Collier ma jednak bardzo lekkie i dobre pióro, książkę czyta się wspaniale.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...