Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

niedziela, 29 marca 2015

Dom róż - Sarah Harvey


Sarah Harvey
Dom róż
Wydawnictwo Ole
Ilość stron: 384
Maj 2014
ISBN: 978-83-280-0769-7
Oprawa: miękka

Lily i Liam są bardzo zgodnym małżeństwem z wieloletnim stażem. On jest architektem, Lily zaś z zamiłowaniem oddaje się pracy w galerii sztuki. Mieszkają w Londynie, mają przytulny dom, sporo czasu spędzą razem, gdyż Liam w nim ma swoje biuro. Pewnego dnia przyjeżdża do nich ich stary przyjaciel, Peter, również architekt, z bardzo nęcącą propozycją pracy. Niestety owa propozycja łączy się z koniecznością zamieszkania w Kornwalii. Lily niezbyt podoba się ten pomysł, natomiast Liam dostaje wiatru w żagle. Lily, jako dobra żonka przystaje na prośby męża, kupują dom w przepięknie położonym miejscu, świeże powietrze, cudowne widoki i "kompletne zadupie". Liam rzuca się w wir pracy przy projekcie i nadzorowaniu olbrzymiego obiektu, natomiast Lily coraz bardziej odczuwa odosobnienie i samotność. Nie potrafi cieszyć się domem, nic jej się nie chce, wszelkie próby szczerej rozmowy z mężem kończą się niepowodzeniem. Pewnego dnia Lily postanawia opuścić Liama, rzucić wszystko i wrócić do Londynu. I właśnie tego dnia, kiedy spakowała ciuchy i miała wyjechać, zdarzył się nieszczęśliwy wypadek. Teraz dopiero Lily musi sprawdzić swoje siły, cierpliwość i wolę walki o ratowanie małżeństwa i swojego życia.

Bardzo mądrą i ciepła powieść (tak jak napisano na okładce), dodam jeszcze, że bardzo malownicza w opisach, nie tylko krajobrazu, ale również obyczajowości. Wciąga od pierwszej strony, później jest już tylko jeszcze lepiej.

1 komentarz:

  1. Miły dla ucha tytuł i ładna okładka. Postaram się zapamiętać, może kiedyś znajdę w bibliotece:)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...