Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

wtorek, 7 kwietnia 2015

Pierwsza na liście - Magdalena Witkiewicz


Magdalena Witkiewicz
Pierwsza na liście
Wydawnictwo Filia
Ilość stron: 352
Styczeń 2015
ISBN: 978-83-7988-330-1
Oprawa: miękka

Początek, to taki lekki chaos, niesamowite, co potem z niego się wyłania. Cudownie napisana, przepiękna opowieść o więzach, jakie powstają między ludźmi, o sytuacjach w jakich może znaleźć się każdy z nas, o nieszczęściach i małych szczęściach, które mogą odbudować życie nawet z kupy gruzu. Bardzo kameralnie napisana, sprawia, że człowiek od razu chce być lepszym i zaczyna zastanawiać się nad swoją egzystencją. Siła rażenia tej kameralnej w bohaterów powieści jest ogromna.
Karoliny mama jest umierająca. Dziewczyna niewiele się zastanawiając postanawia odszukać osoby, które jej mama spisała w komputerze na specjalnej liście. Dociera do Iny, umieszczonej na samym szczycie listy. Od ich pierwszego spotkania zaczyna się cała fabuła powieści. Powoli otwiera się przed nami morze tragedii, nieszczęść, samotności i pragnień. Razem z bohaterkami brniemy w przeszłość.

Cudowna i mądra powieść, okładka adekwatna do treści, wszystko spójne i przemyślane.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...