Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

poniedziałek, 27 kwietnia 2015

Zaciszny Zakątek - Agata KołakowskaAgata Kołakowska
Zaciszny Zakątek
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilość stron: 328
Styczeń 2015
ISBN: 978-83-7961-126-3
Oprawa: miękka


Każdy marzy, aby mieszkać w pięknym miejscu. Dla niektórych piękne miejsce to zupełne odludzie, polana w lesie i lśniące jezioro w oddali, albo cudowny dom z bali z widokiem na góry, może mała osada nad morzem? Dla bohaterów powieści, Marty i Jacka, wymarzonym miejscem jest wygodny apartament z własnym ogródkiem na luksusowym osiedlu, w pobliżu las, do centrum miasta trochę daleko, ale przecież o spokój im chodzi. Luksusowi wydają się również sąsiedzi, sama elita, kobiety nie pracują, mężowie na odpowiednich stanowiskach, istna bajka. Niestety na tę swoją bajkę Marta i Jacek zaciągają ogromny kredyt, urządzają się powolutku, jednak ciągle im się wydaje, że są gorsi od współmieszkańców osiedla, bo biedniejsi? zwyczajni? powszedni??? Sprawy dodatkowo się komplikują, kiedy Marta traci pracę, a poszukiwania innej nie układają się pomyślnie. Mimo wszystko starają się zaprzyjaźnić z sąsiadami i zrobić na nich jak najlepsze wrażenie.

Powieść bardzo ciekawa, streszczać nie będę, należy przeczytać i już. Podsumowując, nie wszystko złoto, co się świeci, a miejsce w którym mieszkasz nijak ma się do bycia człowiekiem na poziomie. Niestety powieść potwierdza, że zbyt często ludzie oceniają innych przez pryzmat pieniądza, miejsca pracy i odpowiednich znajomości. I jeszcze jedno, czy posiadanie (majętność) przekłada się na szczęście? Miłej lektury:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...