Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

sobota, 21 marca 2015

Bądź przy mnie - Bogna ZiembickaBogna Ziembicka
Bądź przy mnie
Wydawnictwo: Otwarte
Ilość stron: 312
Luty 2015
ISBN: 978-83-7515-259-3
Oprawa: miękkaPiękna powieść opowiadająca dalsze losy bohaterów "Tylko dzięki miłości", Zuzanny i Joachima, których los rozdzielił na wiele lat. Ich miłość wystawiona zostaje na bardzo ciężką próbę. Kiedy wybucha wojna Joachim jest w Tanganice, postanawia wrócić do kraju i ożenić się z Zuzanną, o której marzy już od wielu lat i którą kocha całym swoim sercem. Ale powrót przez Afrykę to nie bułka z masłem, a to co zastaje w Europie przechodzi jego wszelkie wyobrażenie. Jednak udaje mu się powrócić do domu i nawet dotrzeć do Krakowa, aby zobaczyć się z Zuzalką i poprosić ją o rękę. Niestety, zostaje powołany do wojska, i na szczęście jako inżynier, wyrusza na wojnę. Po wojnie stara się odszukać swoją ukochaną, ale "żelazna kurtyna" bardzo utrudnia mu to zadanie.

Wspaniała historia o miłości, napisana z perspektywy zakochanego mężczyzny, to Joachim opowiada, a my czytelnicy wsłuchujemy się w jego słowa i przeżywamy wszystko razem z nim. Wojna widziana oczami Niemca, który jedynie marzy o żonie, dzieciach i małym domku. Niemożliwe? "Taka miłość się nie zdarza..."? Nieprawda, zdarza, ale mury do przeskoczenia są teraz niższe, a granice otwarte.


Droga do Różan
Wiosna w Różanach
Tylko dzięki miłości

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...