Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

wtorek, 18 sierpnia 2015

Francuska opowieść - Krystyna Mirek


Krystyna Mirek
Francuska opowieść
Wydawnictwo: Filia
Ilość stron: 352
Czerwiec 2015
ISBN: 978-83-8075-007-4
Oprawa: miękka


Czytając "Szczęście all inclusive" przeżywałam fajną przygodę. Wraz z główną bohaterką, Beatą, pokonywałam przeciwności losu, a świetnie skomponowana historia i bardzo autentyczni bohaterowie bardzo mi w tym pomagali. Podobnie jest i z tą powieścią. Ponownie wracamy do Beaty, która tym razem już nie w celach zarobkowych wybiera się za granicę. Szykuje się do wyjazdu na południe Francji, do przepięknie położonej winnicy, będzie towarzyszyć tam swojemu narzeczonemu, który pragnie połączyć przyjemność pracy przy zbiorze winogron z pisaniem kolejnej powieści.
"Francuska opowieść" jest wzbogacona o sporą nutkę komizmu i romantyzmu. Oczywiście, jak na obyczajówkę z prawdziwego zdarzenia przystało, nie brakuje barwnych postaci, których losy doskonale splatają się ze znanymi już nam bohaterami. Ponownie spotykamy Oliwię, panią redaktor naczelną bardzo poczytnej gazety i Aleksa, nadzorcę plantacji, którego poza produkcją wina niewiele interesuje, tak przynajmniej sądzą co niektórzy.  Beata, w tej części powieści, schodzi na plan dalszy, ale nie traci na swoim znaczeniu.
Niby zwyczajna opowieść, a czyta się ją z zaciekawieniem i prawdziwą przyjemnością.
"Szczęście all inclusive" cz. 1

1 komentarz:

  1. Nie słyszałam o tej książce. Ogólnie rzadko sięgam po coś z "miłością" w tytule, ale zdarza się(oczym świadczy moja ostatnia recenzja) chociaż najczęściej zadowolona nie jestem. Ale spróbować można ;)

    Pozdrawiam.

    melomol.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...