Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

środa, 12 sierpnia 2015

Miłość z jasnego nieba - Krystyna Mirek


Krystyna Mirek
Miłość z jasnego nieba
Wydawnictwo: Feeria
Ilość stron: 264
Luty 2014
ISBN: 978-83-7229-367-1
Oprawa: miękka


Angelika nie miała dzieciństwa, musiała się troszczyć o siebie i młodsze rodzeństwo, wsparcia ze strony matki nie miała żadnego. Smutny czas dorastania skończył się wraz z zagranicznym stypendium, o które zawalczyła. Wyjazd na studia do Niemiec był wyzwoleniem z szarej i trudnej rzeczywistości. Nauka i praca spowodowały, że stała się twardym zawodnikiem na korporacyjnym rynku. Teraźniejsza Angelika to piękna i delikatna z pozoru dziewczyna, niezależna i kompetentna, doskonały negocjator umów między firmami. W pracy perfekcyjna i twarda, prywatnie samotna i bojaźliwa. Pewnego dnia szef wysyła ją do Krakowa, ma tam podpisać umowę z firmą informatyczną. Dla Angeliki to prawdziwe wyzwanie, od wyjazdu na studia nie była w rodzinnym mieście, ani nie kontaktowała się ze swoją rodziną. Drobiazgowo zaplanowany wyjazd jednak bierze w łeb. Wszystko wymyka się spod kontroli, a główną przyczyną rujnowania misternego planu pobytu Angeliki w Krakowie jest nikt inny, tylko sam prezes nieszczęsnej firmy, z którą Angelika miała podpisać umową.

Powieść doskonała na miłe popołudnie z lekturą, czyta się lekko, przyjemnie, a główni bohaterowie, Angelika i Daniel, są bardzo autentyczni. Doskonała kompozycja i fabuła.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...