Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

poniedziałek, 14 grudnia 2015

Znów nadejdzie świt - Anna J. Szepielak


Anna J. Szepielak
Znów nadejdzie świt 
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ilość stron: 480
Wrzesień 2015
ISBN: 978-83-10-12754-9
Oprawa: miękka


Pani Anna J. Szepielak po raz trzeci zabiera nas do małego miasteczka nad Czarnym Potokiem. Ponownie spotykamy Elwirę, jej rodzinę, szalone przyjaciółki i na nowo zanurzamy się w niesamowitej atmosferze sielskiego i bardzo rodzinnego życia bohaterów. "Znów nadejdzie świt" jest jednak bardzo specyficzną powieścią, inną od dwóch poprzednich tomów. Zabiera nas bowiem daleko w przeszłość, aż do roku 1867, kiedy to ma miejsce zdarzenie, które wielkim cieniem położy się na życiu bohaterów i swoje konsekwencje będzie ciągnęło przez pokolenia.
Powieść bardzo starannie napisana, przepojona gwarowością, obyczajowością, dokładnymi opisami codziennego życia ludzi w XIX i XX wieku. Opowieść o rodzinie, o ideałach, marzeniach, codzienności i wartościach, które kiedyś miały ogromne znaczenie dla wszystkich.
Powieść warto przeczytać, wnosi sporo mądrości i historii powszechnej w życie czytelnika. Świetnie skonstruowana, ciekawa i bardzo lekka w czytaniu. 

Młyn nad Czarnym Potokiem - Anna J. Szepielak 
 Wspomnienia w kolorze sepii
Wspomnienia w kolorze sepii - Anna J. Szepielak

2 komentarze:

  1. Nie znam tej autorki i książkę widzę po raz pierwszy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Książki warte przeczytania. Niby tomy, ale każdy tytuł to inna historia, można je czytać w dowolnej konfiguracji, warto jednak zacząć od "Młyna nad Czarnym Potokiem".

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...