Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

czwartek, 28 stycznia 2016

Jezioro szczęścia - Agnieszka Krawczyk


Agnieszka Krawczyk
Jezioro szczęścia
Wydawnictwo: Filia
Ilość stron: 540
Wrzesień 2015
ISBN: 978-83-8075-030-2
Oprawa: miękka

Jeśli ma ktoś ochotę sobie poczytać, tak bez emocji, zwyczajnie, dla przyjemności czytania, to ta powieść jest jak najbardziej odpowiednia. Co prawda to czwarta, ostatnia część wyjątkowej sagi rodzinnej, ale napisana jest w tak zmyślny sposób, że śmiało można ją wziąć do ręki nawet bez znajomości treści tomów poprzednich.
Autorka wprowadza nowych bohaterów, którzy dodają powieści odrobinę kolorytu. Do doliny mgieł i róż przyjeżdża, między innymi, znakomita scenarzystka, której zadaniem jest napisanie scenariusza filmowego według powieści Sabiny, wyjątkowej pisarki. Kobiety od początku nie pałają do siebie zbyt wielką sympatią, ale z czasem, szereg różnych sytuacji i zdarzeń powoduje, że w końcu znajdują nić porozumienia. W powieści znajdujemy wiele ciekawych wątków, romantycznych, obyczajowych oraz tajemnicę sprzed lat, zamkniętych w 540 stronach czytanych z prawdziwą przyjemnością.
Może niektórym powieść wyda się naiwna,  jednak ja przyjęłam ją z nadspodziewaną akceptacją, dla mnie jest najlepszą częścią z całej rodzinnej sagi i co ważne, może funkcjonować jako zupełnie oddzielny tom. 
 

1 komentarz:

  1. Takie naiwne powieści lubię. Świetnie się przy nich odprężam, pojawiam się w jakimś całkowicie innym świecie i przez kilka chwil żyję problemami bohaterów :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...