Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

piątek, 8 stycznia 2016

Rozważna czy romantyczna? - Anna Karpińska


Anna Karpińska
Rozważna czy romantyczna?
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilość stron: 480
Listopad 2015
ISBN: 978-83-8069-165-0
Oprawa: miękka

Życie Natalii było pasmem chwil, które niby szczęśliwe, tak naprawdę nie przyniosły niczego dobrego. Stale odkładana decyzja o stałej i stabilnej pracy poskutkowała brakiem perspektyw na jej realne znalezienie, a wieloletni związek z atrakcyjnym, ale zupełnie nieodpowiednim mężczyzną nie doprowadził do niczego dobrego. Dla Natalii nadszedł czas ogromnych zmian. Z determinacją zaczyna budować swoje życie od początku. Dzięki wsparciu siostry zaczyna dochodzić powolutku ze wszystkim do ładu, ma własny dach nad głową, dobrą przyjaciółkę i ogromną motywację, że musi być w końcu kiedyś lepiej. Jednak życie, jak zawsze, pisze własne scenariusze. Natalia po kolejnej nieudanej próbie otrzymania pracy zaprasza samą siebie do knajpy, w której poznaje Brunona, również chwilowego "rozbitka". 
Współczesna powieść, osadzona w malowniczym Trójmieście, bardzo mądrze opisująca relacje między ludźmi, potrzebę bycia kochanym, zauważanym, ale również potrzebnym. Przedstawia społeczeństwo rozbitków, ludzi którzy mimo strachu i obaw ciągle szukają dobrego miejsca na ziemi i całkowitej akceptacji. Powieść nie otwiera nam oczu na coś nowego i niesamowitego, można by rzec, że jest bardzo przyziemna, wręcz zwyczajna, ale czy nie o to chodzi właśnie w powieściach obyczajowych? "Rozważna czy romantyczna?" to naprawdę fajnie napisana, zwyczajna historia o kobiecie, która mimo wiatru w oczy i niepotrzebnym zawracaniu w przeszłość, stara się odnaleźć szczęście dla siebie i swoich najbliższych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...