Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

poniedziałek, 23 maja 2016

Wyjątkowy rok - Thomas Montasser


Thomas Montasser
Wyjątkowy rok
Wydawnictwo: Świat Książki
Ilość stron: 152
Marzec 2016
ISBN: 978-83-7943-901-0
Oprawa: miękka

Sama nie wiem co o tej książce myśleć. Malutka, idealny rozmiar do małej torebki, cieniutka. Myślałam, że przeczytam ją w godzinkę, jednak tak się nie stało. Powiastka trudna do czytania, rzeczywiście ma w sobie pewien rodzaj magii, niby współczesna, a mam wrażenie, że wciąga w dawne czasy, roztacza wyjątkowy klimacik. Opowieść tak na prawdę o niczym. Pewnego dnia w niewyjaśnionych okolicznościach znika starsza pani, która prowadzi księgarenkę z wyjątkowymi książkami, nowymi i antykwarycznymi. W krótkiej wiadomości oznajmia, że sklepikiem ma się zająć młoda studentka Valerie, jej jedyna krewna.
Młoda dziewczyna stara się jak może uporządkować sprawy księgarenki, ale coraz bardziej zaczyna ją pochłaniać klimat czarownego miejsca, a czas coraz częściej spędza na czytaniu co rusz to dziwniejszej książki. Wchodzi w literaturę jak nożyk w miękkie masełko. Myślę, że wszystko najlepsze w książce, to zostało napisane na okładce, a 150 stron środka, to zabawa w słowa i budowanie rzeczywistości, jak dla mnie zbyt mało namacalnej. Spodziewałam się czegoś więcej. Dobrze, że chociaż cioteczka się znalazła:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...