Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

wtorek, 14 października 2014

Słodka zemsta - Ellen Berg


Ellen Berg
Słodka zemsta
Wydawnictwo: Świat Książki
Ilość stron: 320
Kwiecień 2014
ISBN: 978-83-7943-251-6
Oprawa: miękka


Któż nie pamięta amerykańskiego filmu z 1996 roku "Zmowa pierwszych żon" nakręconego na podstawie powieści Olivii Goldsmith pod tym samym tytułem. Trzy przyjaciółki ze szkolnej ławy spotykają się po latach na pogrzebie swojej koleżanki, wszystko wskazuje na to, że w pewnym sensie do jej śmierci przyczynił się niewierny mąż, a że ich mężowie również poczynają sobie względem nich bardzo nieuczciwie dziewczyny postanawiają się zemścić. Komedia wspaniała i do czytania i do obejrzenia. Podobnie jest w tym przypadku, "Słodka zemsta" jest przeniesioną na grunt europejski szaloną komedią nieprzypadkowych zdarzeń. Również poznajemy trzy kobietki, które spotykają się z okazji 25 rocznicy matury, najpierw zachwalają swoje wspaniałe życie, ale w końcu język sam im się rozwiązuje. Wszystkie trzy mają paskudną sytuację uczuciową i rodzinną, są wykorzystywane, zaniedbywane i pełnią rolę darmowej służącej. Dziewczyny postanawiają się zemścić, ale zemsta musi być wyrafinowana i słodka, a panowie muszą dostać nieźle w kość za swoje wieloletnie grzeszki.
Ellen Berg nakreśliła nam wspaniałe postaci, kolorowe, szalone i bardzo kreatywne. Powieść czyta się świetnie, a akcje, które podejmują kobiety są niesamowite, można się ubawić do łez.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...