Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

wtorek, 7 października 2014

Kręte ścieżki - Richard Paul Evans


Richard Paul Evans
Kręte ścieżki
Wydawnictwo: Znak
Ilość stron: 270
Kwiecień 2014
ISBN: 978-83-240-2355-4
Oprawa: miękka


"Nie należy oceniać ludzi według miast, z których pochodzą, bo to tak, jakbyśmy oceniali książkę według księgarni, która ją sprzedała” (z dziennika Alana Christoffersona).


Dzienniki pisane w drodze cz. I
Alan Christofferson, człowiek sukcesu, biznesmen, ma własną firmę reklamową, żonę, dom, pieniądze, aż pewnego dnia jego ukochana McKale spada z konia i łamie sobie kręgosłup, zostaje sparaliżowana, wkrótce umiera wskutek powikłań. W czasie kiedy Alan opiekuje się żoną, jego partner biznesowy kradnie klientów Alana, doprowadzając tym samym jego firmę do ruiny. W rezultacie Christofferson traci dom z powodu zadłużenia hipotecznego, a komornicy przejmują całą resztę majątku. Postanawia wyruszyć w drogę, idzie do Key West, dlatego, że leży najdalej. Pragnie dowiedzieć się, co jeszcze może przynieść mu życie, szuka nadziei, że nadal warto żyć i pogodzenia ze stratą.

Dzienniki pisane w drodze cz. II
"Kręte ścieżki" to trzecia część "Dzienników pisanych w drodze" i trzeci etap naszej podróży z Alanem, piszę naszej podróży, bo czytając powieść ja również wędruję, zmagam się z trudami drogi, które przeżywa bohater, szukam sensu w codzienności. Alan doznaje ulgi, przebaczenia, spotyka na drodze kolejnych ludzi, otrzymując od nich pomoc i troskę, i dzięki którym rodzi się w nim nadzieja. Droga jest zawsze, przed każdym z nas, pytanie tylko, jak potrafimy ją przejść? Powieść mądra, ciepła, osobista i bardzo kameralna, skłaniająca do refleksji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...