Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

niedziela, 14 grudnia 2014

Dla Ciebie wszystko - Katarzyna Michalak


Katarzyna Michalak
Dla Ciebie wszystko
Wydawnictwo Literackie
Ilość stron: 304
Sierpień 2014
ISBN: 978-83-08-05399-7
Oprawa: miękka

"Dla ciebie wszystko" to kontynuacja losów Ani Kraski, dziewczynki, którą poznaliśmy w powieści "W imię miłości". Wtedy była małą, zagubioną dziewczynką, która za wszelką cenę pragnęła uratować swoją śmiertelnie chorą mamę oraz odnaleźć namiastkę domu. Teraz Ania już jest dorosłą kobietą, właśnie ukończyła studia medyczne z wyróżnieniem i wraca do Jabłoniowego Wzgórza na krótki wypoczynek. W planach ma wyjazd do Gdańska, aby tam podjąć pracę w klinice, ku wielkiemu niezadowoleniu dziadka, który pragnie mieć wnuczkę jak najbliżej domu. Ania wyjeżdża na konną przejażdżkę i znajduje pobitego człowieka. Jako lekarz, nie może go tak po prostu pozostawić, zabiera go do domu, opatruje rany i rozpoznaje w nim słynnego hakera, poszukiwanego listem gończym przez policję całego świata (słynny haker, to nie kto inny, tylko Daniel van der Welt, bohater "Wiśniowego dworku").

Tak to właśnie krzyżują się losy biednej Anusi, i dobrego hakera. Mimo bardzo prostej historii, książkę czyta się wspaniale, troszkę wzrusza, trzyma odrobinę w napięciu, czyli wszystko, co jest potrzebne do wartkiej i szybko czytającej się powieści. Dodatkowy plus, to idealna czcionka, przy której wzrok wcale się nie męczy, więc książkę można przeczytać w jeden wieczór. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...