Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

niedziela, 12 lipca 2015

Dolina mgieł i róż - Agnieszka Krawczyk


Agnieszka Krawczyk
Dolina mgieł i róż
Wydawnictwo: Filia
Ilość stron: 480
Wrzesień 2014
ISBN: 978-83-7988-234-2
Oprawa: miękka

Sabina jest świetną pisarką, pisze wspaniałe i bardzo poczytne książki. Niestety pewnego dnia dopada ją twórcza pustynia.  Jej wydawca wpada na pomysł wysłania jej do przepięknego i bardzo ekskluzywnego hotelu w bardzo malowniczym i nieco odludnym miejscu. Sabina nie jest z tego pomysłu zadowolona. Jest perfekcjonistką, uważa że jakiś hotel na końcu świata nie spełni jej oczekiwań pod żadnym względem, ale czegóż nie robi się dla przypływu twórczego natchnienia. Kiedy jednak po drobnych perypetiach dociera do hotelu, jest bardzo mile zaskoczona, najpierw właścicielką, pensjonatem, a po większym rozeznaniu również i całą okolicą. Poznaje wielu wspaniałych ludzi, daje się wciągnąć w ich codzienne problemy i powolutku zaczyna żyć życiem miejscowej społeczności. Odnajduje niesamowitą wenę twórczą, ale również i miłość, co jest dla niej bodźcem do wewnętrznej przemiany.

"Dolina mgieł i róż" to bardzo wdzięczna powieść, przepełniona sielskością i urokliwymi opisami krajobrazu, relaksuje niesamowicie i cudownie rozleniwia. Czytając ją miałam wrażenie, że czytam współczesną wersję "Dumy i uprzedzenia" Jane Austin, klimat bardzo podobny, charakterki niektórych bohaterów iskrzą i ścierają się między sobą.
Ogród księżycowy. Tom 3
Pomimo, że książka jest dość gruba, czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Ciekawią mnie dalsze losy Sabiny, więc na pewno sięgnę po kolejny tom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...