Potrzebujemy drugiego człowieka, aby stać się człowiekiem.
Potrzebujemy pożywienia, aby żyć.
Potrzebujemy słowa pisanego, aby nakarmić naszą duszę, poszerzyć wiedzę, rozbudzić wyobraźnię, a przede wszystkim własną wrażliwość.
Dlaczego nie czytamy?

środa, 22 lipca 2015

Droga do domu - Gabriela Gargaś


Gabriela Gargaś
Droga do domu
Wydawnictwo: Filia
Ilość stron: 424
Kwiecień 2015
ISBN: 978-83-7988-446-9
Oprawa: miękka


Przepiękna powieść o odnajdywaniu drogi do szczęścia, do zrozumienia samego siebie, do lepszego poznania i zaufania innym. Na okładce książki jest zdjęcie autorki, patrzy z niego na nas młoda, piękna dziewczyna, przychodzi na myśl "cóż mądrego może wypłynąć spod pióra tak młodej osoby", ale ja już wiem, na co Gabrielę stać. "Droga do domu" to cała masa mądrości, wzruszeń, zabawnych sytuacji, zwyczajnych zdarzeń, które składają się na codzienność każdego człowieka. Powieść o pięciu kobietach, poranionych, osamotnionych, pogubionych, z ogromnym bagażem życiowych doświadczeń, które lekko zdezelowanym busem postanawiają razem odbyć podróż marzeń. Z małej mieścinki, w której dane im jest mieszkać, wyruszają nad polskie morze. Podróż do łatwych nie należy, bo każda z nich to prawie inna epoka, w dosłownym tego słowa znaczeniu, każda wiezie ze sobą inne problemy i chce spojrzeć też na swoje życie z innej perspektywy, ale każda pragnie uleczyć zranioną duszę, wyleczyć złamane serce i ponownie wrócić do w miarę normalnego życia.
Książka warta przeczytania, skłania do zastanowienia się nad własnymi poczynaniami i życiowymi decyzjami. Wzrusza, bawi, uczy i przede wszystkim przypomina, że człowiek nigdy nie jest samotną wyspą, że wszystkie wybory i decyzje zawsze niosą konsekwencje i że czasami trzeba zrezygnować z własnego egoizmu, aby pomóc komuś, kto żyje obok nas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...